Gaps Diyeti İle Kilo Vermek ve Ramazan

Gaps Diyeti ile 1 Kilo Daha Verdim ve Toplamda 73 Kilodan 59 Kiloya Düştüm… 

Gerçekten Benim İçin Tam Bir Mucize Oldu Gaps. Bu arada annem 1.5 ay da 10 kilo vermiş oldu.

Çok rahatladı, ayakları eskisi gibi ağrımıyor ve daha rahat yürüyebiliyor. Bende 3 gün önce 59 kilo çıktım. Biliyorsunuz bu yolculuğa Ekim ayında 73 kilo olarak başlamıştım. Annemle haftada 3-4 gün yürüyüşe çıkıyoruz 5000 adım civarı yürüyoruz annem daha fazla yürüyünce yorulmaya başlıyor bu yüzden bu seviyeler iyi.

Oruç tutabiliyoruz, annem uzun seneler sonra rahat rahat oruç tutabildi. Önceleri gün içerisinde 8 ilaç içiyordu şimdi ilaçları 2’ye inince oruçta tutabildi. İnanın hayatımda ilk defa bu kadar rahat oruç tuttum. Ne pide ne ekmek yine bu tip şeyler yemeden tabiki tutuyoruz orucumuzu. Hiç bir sorunumuz yok…

Gaps Diyeti ile Nasıl Oruç Tutuyoruz

Öncelikle sahurda 2 şer yumurtalı omletimizi yapıyoruz; omlete maydonoz ve basma tulum peyniri ekliyoruz. Yanında zeytin ve yöresel peynir, salatalık, domatesimiz var.

İftarda, Yine meşhur yoğurt çorbamız ya da mercimek çorbası, yanına etli sebze yemeği yaparak geçiriyoruz. Salata da ekleyebiliyoruz. Çorbadan sonra yarım saat bekleyip yemeğimizi yiyoruz, mideyi rahat tutuyoruz. İftardan sahura kadar 3 lt suyumuzu içmeye çalışıyoruz bu çok önemli. Her şey güzel gidiyor umarım sizde sorun yaşamazsınız.

Sevgiler.

 

Gaps Diyeti İle Kilo Vermek ve Ramazan” üzerine 2 düşünce

 • 25 Mayıs 2019 tarihinde, saat 21:07
  Kalıcı bağlantı

  Merhaba, kaç aydır yapıyorsunuz bu diyeti. Doktorunuz tahmini Bi süre belirtti mi. Ben sindirim rahatsızlığım dan dolayı yaklaşık 2 haftadır yapıyorum bu diyeti. Doktor kontrolünde. Amacım zayıflamak değil, çünkü zaten çok zayıfım.

  Yanıtla
  • 1 Haziran 2019 tarihinde, saat 15:00
   Kalıcı bağlantı

   Merhabalar, bir rahatsızlığım yoktu bir tavsiye üzerine başladım. Ekim 2018 de başladım Gaps’e (sağlıklı yaşamak için) …
   İlk yazılarım: http://birgapshikayesi.com/2018/10/ burdan yukarı doğru devam edebilirsiniz. Umarım yardımcı olabilirim. Zayıflama konusunda bir şey söyleyemeyeceğim fakat et ağırlıklı beslenirseniz kilonuzu koruyabilirsiniz gibi geliyor. Doktorunuz bu konuda daha sağlıklı bilgiyi verir. Çok geçmiş olsun.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir