Gaps Diyeti Nedir?

İnsanların Hayatını Değiştiren Gaps Beslenme Şekli!

Gaps’ı, Gut and Psychology Syndrome yani; Bağırsak ve Psikoloji Sendromu olarak çevrilir. Gaps beslenme şekline geçiş ile 2. beynimiz olan bağırsaklarımızın işlevini rahat yerine getiriyor olması psikolojimiz açısından da çok önemlidir. Bu yüzden “Gaps diyeti” hem beden hem ruh sağlığımızın doğru orantılı olarak çalışmasına ve vücudumuzda ki sorunların çözümüne yardımcı olur. 

Hayatınızda kendiniz için yapacağınız en büyük iyilik GAPS beslenme şekline geçmektir. Hızlıca giriş yapmak istersek; paketli ve şeker içerikli yiyecekleri bırakarak işe başlayabilirsiniz. 

GAPS Beslenme Şekli Hangi Hastalıkları Tedavi Eder?

Epilepsi, anksiyete, depresyon, MS, otizm, şizofreni, bipolar ve obsesif-kompulsif bozukluk, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu (DEHB) gibi rahatsızlıkların varlığında da GAPS tedavisine başvurulmaktadır. Ayrıca akne, alerji, anemi, demir eksikliği, bellek problemleri, çölyak, glüten intoleransına bağlı bozukluklar, diyabet, egzama, eklem ağrıları, migren, Parkinson, romatoid artrit, sedef ile sistit durumlarında bu beslenme protokolü ile şikayetler en aza iner ve ilaca bağımlı olmak zorunda kalmazsınız.

Kısacası, GAPS Bir Mucizedir! ve “Ne yerseniz o olursunuz”