Hiç mi Kaçamak Yapmadım? Tabiki Yaptım :)

Evet artık kaçamaklardan bahsetmenin zamanı geldi. Hep diyet hep diyet nereye kadar arkadaşım 🙂 

Her diyette olduğu gibi (ben hala diyet demek istemiyorum gaps bir beslenme şekli) bunda da tatlı ile ilgili küçük (büyük) sorunlar çıkabiliyor. Öncelikle ben gaps’a ilk başladığımda, bana gaps’ı öneren sevgili arkadaşım Burak şöyle demişti: “2 ay boyunca devam ettir sonra tatlı işine bakarız…”

Bende tam olarak öyle yaptım; hani şu 21 gün olayı var ya, işte bu diyette de 2 ay gibi bir kural(kırmızı çizgi) var. 2 ay boyunca gaps beslenme şekline uyduktan sonra zaten kilo vereceksiniz ve artık istediğiniz tatlıyı (tadını kaçırmadan) belli aralıklarla yiyebilirsiniz.

Gaps’a ilk başladığımda dünya mutfaklarındaki tüm tatlılar beynimde resmigeçit yaptı!

Hiç abartmıyorum bununla bir inatla başa çıktım. Yemedim… Gerçekten gaps’a uyumsuz hiçbir şey yemedim! Burak demiş artık 2 ay diye, öyle böyle 2 ay geçti (gel bana sor:) ). Soluğu güzel bir baklavacıda aldık. 2 kare çikolatalı baklava yedik. Yemez olsaydık! Dünyada neden bu kadar güzel ve aynı zamanda fazlası zarar bir şey var diye sorguluyor insan… Yedik ama tabi benim kafa diğer günlerde sürekli o baklavada 🙂  3. ay yani geçtiğimiz Aralık ayında 2 kere daha aldık o kör olasıca baklavadan. Her defasında 2 kare yedim (ama doyuruyor baya).

Bu arada söylemeden edemeyeceğim çayı artık şekersiz içiyorum. Bu konudan sanırım bahsetmemiştim ama ben çayı şekersiz içemeyenlerdenim… Hala çok içemiyorum ama artık 3-4 bardak sohbet ile şekersiz çay güzel gidiyor. Siz derseniz ki “kesin ben şekersiz içemem” ona da ayrı önerilerim olacak bir sonra ki yazımda…

Evet neyse konu baklavaydı; baklava yedim buna rağmen kilo verdim. Çünkü ne yediğimi biliyorum… Aylardır gaps ile besleniyorum ayda 1-2 baklava çok mu?  Kaçamaklardan bahsedip önünüzü açmak istemem. Ama tam olarak söylediğim şekilde besleniyorsanız ayda 1-2 baklava yiyebilirsiniz, korkmayın kilo almazsınız.

Yazılarıma en baştan okuyup bu süreçte neler yaşadığımı okumak isterseniz buradan ilk sayfaya dönüp aşağıdan yukarı doğru okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir