Yazlık Gaps Diyeti Tarifleri

Biliyorum çok zor… Ben bu diyete başladığımda aslında kolay bir ay da başlamıştım (Eylül). Kışın yemek düzeni çok rahat olmuştu ve yaza inanılmaz fit girmiştim. Yazın Gaps diyetinde ne yenir biraz sizlere bilgi vermek isterim.

Daha önce de belirttiğim gibi çok şükür kronik bir rahatsızlığım yok ama kilo vermek için yaptığım bir beslenme şekliydi Gaps. Şimdi yazın neler tüketiyorum sizlere kısaca bilgi aktarmak isterim:

1. Bizim meşhur yoğurt çorbasına ben geçen buzlukta önceden haşladığım yeşil mercimeği ekledim.

Tarif kısaca şu şekilde:

Önce 4 tane domatesin kabuklarını soyup küp küp (ya da siz nasıl seviyorsanız çorbanın içinde) doğruyoruz, ardından 1 yemek kaşığı zeytin yağında çeviriyoruz. Ben çok öldürmeyi sevmiyorum ama tabi siz yine nasıl seviyorsanız öyle yapın. İçine, yine isteğe bağlı ama ben acı sevdiğim için pul biber atıyorum. Tuz da ilave edip karıştırın. Daha sonra “ev yoğurdunu” blender dan ayran yapar gibi geçirin, sulandırabilirsiniz. Sonra ocağa koyuyoruz, yoğurt biraz ısınınca içine daha önce haşladığınız yeşil mercimeği ilave edin. Ardından domatesleri de… Kesilmeden, karıştırarak biraz kaynatın ve çorbamız hazır…

2. Karpuz – peynir (Karpuzun 100 gramında 6 gram şeker var bilginiz olsun)

3. Zeytinyağlı barbunya pilaki (burada ki patatese siz bakmayın 🙂 ben biraz hayatıma patatesi soktum)

4. Tabii ki vazgeçilmez salata. (et-tavuk ya da balıklı)

5. Yeşil mercimek salatası

6. Bulgur yasak normalde ama siyez bulgurundan isterseniz biraz kısır yapabilirsiniz (hastalık maksadıyla bu beslenme protokolüne geçmiş kişiler buna uymasınlar)

7. Izgaralar

8. Smoothie unutmayalım baya tok tutuyor.

9. Oo bir dakika, benim kendime has tarifim olan mantarlı biber dolmasını da unutmayalım 🙂

Şimdilik aklıma bunlar geliyor… Cidden çok haklısınız yazın yemek olayı çok zor yardımcı olmaya çalışacağım. Sık sık buraya bilgi girmeye çalışacağım. Sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir