Eşim Gaps Diyeti ile Nasıl Kilo Verdi

Emir’in Kilo Verme Hikayesi

Resmi görünce insana inanılmaz geliyor değil mi? Ama oluyor… Bundan önce ki yazımda annemin resmini görmüştünüz, inanılmaz bir değişim gerçekten… Sadece sağlıklı beslenerek yapacağınız kolay bir alışkanlık.

Bu resim muhtemelen 5 yıllık. Yani biz bu diyete başlamadan seneler önce. Emir geçen sene diyete başlamadan önce az çok böyleydi; bu resimden 2 sene sonra ağır spor ile kilo vermişti zaten. Kilolar net görülüyor diye bu resmi yan yana koyduk. Geçen sene de hemen hemen böyleydi. Ekim ayında o da benimle birlikte gaps diyeti yaptı. Hep söylüyorum ilk 4 ay asla ve asla diyeti bozmadık. Tatlı sakız bile çiğnemedik o kadar disiplinli yaptık. 4 ayın sonunda çok canımız çekti mesela avuç içi kadar makarna yedik, 5. ay ben 1 porsiyon tatlı yedim. Bu tip kaçamaklar yaptık ama kilo verdik diye yaptık… Bu kaçamakları yaparken 8-10  kilo falan zaten vermiştik. Başladığınız anda gram gram düşüşünüzü görüp o motivasyonla yemeyeceğinizi iyi biliyorum çünkü benim gibi tatlıya düşkün biri bile böyle disiplin sağladıysa sizde yaparsınız.

Emir yemeğe çok düşkündür biraz zorlandı diyebilirim, özellikle diyete başlamadan önce aldığımız abur cubur poşetini Burak tükettikçe Emir’in morali bozuluyordu 🙂 .

Bu arada tabi Emir bi yerde eğitim vermeye başladı (3 Boyutlu animasyon), nasıl yapsak bu diyet işini dedik ama onu da çözdük. Ben ona sabahları gaps diyetine uygun omleti yaptım ve tabi şekersiz kahve, sonrasında smoothie de yapıp sağlamlığına güvendiğimiz bir termos bardağa doldurdum. Emir iş yerinde öğlen yemeklerini smoothie içerek geçirdi. Aslında gerçekten çok güzel bir alışkanlık, yani yapması da kolay… Bir de öğlen ne yesem, akşam ne yesem derdiniz pek olmuyor bu diyette. Smoothie ile akşam yemeğinin yerini de değiştirebilirsiniz bu da bir seçenek.

Vücut Yağ Yerine Kastan Yer mi?

Şimdi spora gidiyoruz diye aslında spor salonunda ki diyetisyen “biraz karbonhidrata ihtiyacınız var; yoksa kas tan gider yaktığınız kalori” deyince biraz canımız sıkıldı. Hele bir de Kangoo Jumps yaptığımız gün zaten 50 dakika da 1 kilo verdiğimiz için o gün özelikle eve gittiğinizde yemek yemelisiniz dedi. Spor zamanları biraz fazla yiyoruz diyebilirim o da kas dokumuzdan kaybetmemek için. Aslında bu konuda Burak şöyle dedi: “Yağ dururken vücut kastan yemez, diyete devam” 🙂 bilemiyorum umarım Burak’ın dediği gibidir… Bir de Burak şöyle dedi: ” Artık yemeklere ufak ufak patates ekleyebilirsiniz” biz örneğin mercimek yemeğinin içine biraz patates doğruyoruz artık. Daha önce söylediğim gibi bir hastalığımız olmadığı için, gaps diyetini sadece kilo vermek için yaptığımız için böyle kaçamaklar yapabiliyoruz.

Emir’in Yemek Kaçamakları

Burak 4-5 aylık süreden sonra bize gelip evde döküm tavada dinlendirilmiş antrikot yapar ayda bir falan… Emir bu 5 aylık dönemden sonra mesela bu ayda bir yaptığımız ziyafette ekmek yedi 🙂 hemde bazlama 🙂 Vuruyorsak tam vuralım diyorlar 🙂 Ben her zaman ki gibi ekmek yemiyorum, önceden de pek sevmezdim ekmeği. Neyse ben kendimi sonra yazacağım… Yani demem o ki : Emir zaman zaman bozuyor, bende öyle ama artık kilo almıyoruz çünkü vücut bu kaçamakları tolere ediyor. Her hafta yapmayın tabiki… Spor yapıyorsanız da kontrollü şekilde yemek yiyin. Biz biraz da spora güvenerek az buçuk bozuyoruz diyeti, aman siz böyle yapmayın, zaten bu diyette aç kalınmıyor.

Ayrıca resimde gördüğünüz bu yüzde ki şişlik durumu gerçekten çok kötü değil mi? Bende de biraz böyle bir şişlik oluşmuştu. Resmen sağlıksız bir durum bu, diyetten sonra insan yeniden doğmuş gibi oluyor, fark açıkça ortada, karar sizin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir